Říjen 2016

Oprátka ze strachu

2. října 2016 v 21:05 | karkulka17 |  Téma týdne
Ahoj lidi :)
Tak jsem zpátky. A protože mě nenapadá co vám po tak dlouhé době psát... Rozhodla jsem se napsat něco k tématu týdne.

SEBEPOŠKOZOVÁNÍ
Co si pod tímto tématem vybavíte? Nějaké psychicky narušené emo lidi?
Tak to opravdu není. Já sama jsem se s tímto osobně setkala. Neříkám, že bych na to byla nějak hrdá, ale stalo se to. Dřív jsem si říkala, že každý kdo to dělá je idiot bez mozku.. Pak se to ale obrátilo.
Člověk si myslí, že do toho nejde spadnout. Ale věřte mi, že po 2 říznutí to jde velmi lehce. Člověk to vidí ve filmu, v nějakém videu a říká si co to vlastně je? Zjišťuje si hromadu věcí a když se něco pokazí, tak do toho na tvrdo spadne. Při čemkoliv co se mu potom stane, tak obviňuje sám sebe.
Lidé si myslí, že se ten dotyčný třeba snaží zabít. Většinou to tak ale není. Někdo to dělá, aby to vyzkoušel, někdo to dělá protože se mu něco opravdu děje, ale většina lidí se tím snaží někoho upozornit na to co se jim děje. Většinou ti lidé stojí o to, aby jim někdo pomohl. A tím, že je to psychická záležitost, nemůžou tomu pocitu rozumnět ti, kteří si tím sami neprošli.
Jediné co jsem chtěla bylo, aby mi někdo pomohl a poslech si nás. Jenže jsem se za to styděla a schovávala to a ubližovala si ještě víc za to, jak strašná jsem a tak.

Jestli někoho takového znáte snažte se mu pomoci. Ani nevíte, jak moc to pro něj může znamenat. Neodsuzujte hned takové lidi. Vyslechněte je a pomozte jim. Když se jim budete smát a dál je šikanovat, tak tomu moc nepomůžete. Zkuste se vcítit do jejich kůže. Pokud jste si tím neprošli tak neodsuzujte. Nevíte jak je těžké přestat...

Takže lidi.. Zajímejte se o ostatní a neubližujte.


Karkulka17