Porta 2015, Pavel Callta

29. června 2015 v 12:39 | Karkulka17 |  Deníček
Ahoj lidi :)
Tak jsem tady zase po dlouhé době s novým článkem...
V sobotu jsem byla doma, četla jsem si, hrála na klavír (učím se něco nového a jsem naprosto nadšená - Forrest Gump), opakovala si písničky, sbírala na zahradě jablka a tak. Prostě normální den :D
Zničeho nic přišla mé mamce zpráva od našich kamarádů z Domažlic, že jsou na Portě v Řevnicích (Teď od pátku do neděle (26.6.-28.6. 2015) se v Řevnici konal hudební soutěžní festival Porta. Pokud nevíte o co jde, rozklikněte tento odkaz a budete v obraze - http://www.porta-festival.cz/). Psali také o tom abychom tam za nimi přijeli, popovídali si s nimi a poslechli pěknou hudbu. Ihned jsem se šla podívat na internet, kde přesně to je, jaký je tam program, kolik to stojí a kdo tam bude vystupovat. A co nevidím?
Koukám na program a většinu lidí tam neznám. Sjedu pohledem na další vystupující a vydím jméno Pavel Callta. Úplně ve mně hrklo... Pro mě jeden z nejlepších českých zpěváků. Strašně mi poslední dobou vadí to, jak i Češi zpívají jen anglické písničky. A on si píše hudbu i slova sám a v češtině! Stejně tak mi vadí to, když zpěvákům není vůbec rozumět když zpívají naživo. Teď vydával svoje první CD Momenty.
Ihned jsem věděla, že tam musím jít, že je to OSUD! Strašně dlouho jsem ho chtěla slyšet i vidět na živo. Přemluvila jsem rodiče, kteří ho do té doby moc neznali, abychom tam jeli (naštěstí se bráška přimluvil a vyhráli jsme :D)
Po obědě jsme vyjeli do Řevnice. Festival byl na dvou místech najednou (Scéna lesní divadlo a Scéna na beachvolejbalovém hřišti). My šli do Lesního divadla, kde měl od 18:10 zpívat tento úžasný fešák :D Sešli jsme se s kamarády z Domažlic. Opravdu mě překvapilo, že teta tam jela taky hlavně kvůli jemu :) Tak jsme si tam asi 15 minut povídali o jeho písničkách. Rodiče na nás nechápavě koukali, jelikož ho neznali :D (Ale potom poznali a teď mi mamka bere jeho CD :P) Byla jsem natěšená jako malé děcko. Když se nám všem na hodinkách ukázal čas 18:10, šli jsme si všichni sednout. Seděla jsem přibližně uprostřed hlediště s průhledem mezi stromy. Přímo na proti... Fajn tak skoro přímo :D Přišel a začal zpívat... Jako první písničku zpíval Depku (moje oblíbená :D). Bohužel se nad námi začali stahovat mraky. Po této písničce se neuvěřitelně rozpršelo a pár lidí se šlo schovat. Brácha s tátou vytáhli deštníky, jenže jak byli oba vedle mě a každý na jiné straně ode mě, tak se těmi deštníky sráželi a na mě potom stékala všechna voda :D Ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno, jelikož jsem byla zaujátá :) Další písnička byla Věk je pouze číslo (dneska jsem si jí pustila už asi 13x) Je naprosto chytlavá a pravdivá! Potom zpíval další písničky (Nadechni se, Terapeut, Pouto přátelství - taky úplně božská, Naštěstí) a pořád pršelo :( Ale i tak jsem byla pořád strašně happy! Nakonec i přidával Zrzku (taky dám odkaz potom).
Postupně pršelo trochu míň a míň. Po jeho výstupu jsem jsem šla na palačinku s čokoládou a šla se koukat na podium z jiného úhlu pohledu... :D Čímž myslím ne z podia, ale z jednoho rohu hlediště. A tam jsem ho znova viděla :) Něco jedl a usmál se na mě. V tu chvíli jsem byla ten nejšťastnější člověk na světě. To jsem ale ještě nevěděla, co se stane potom. Když jsem tam ještě potom stála o pár minut později, stál kousek ode mě i se svým kamarádem co hraje na bicí. Taky borec :) (Já obdivuju všechny co hrajou na bicí. Zkoušela jsem to jednou, ale nepřeju vám mě slyšet). A pak se ho nějaká paní ptala, jestli by ji prodal CD. Já byla fakt ráda, že ta paní za ním šla (jelikož jsem strašně stydlivá a sama bych mu o něj asi neřekla) a tak jsem si o Momenty řekla taky. Prodal nám ho :) :3 I s podpisem...

A víc si nechám pro sebe :D Nejen, že vám nechci řikat vše, ale i proto, že bych se asi upsala :D Byl to opravdu jeden z nejlepších dnů v mém životě.
Je to opravdu nadaný a usměvavý člověk. A holky bacha!!! Ve skutečnosti je ještě hezčí než v klipech a zpívá opravdu úžasně :P

Potom se už začínalo stmívat a já telefonovala se sestřenkou, která mi strašně závidí a prý jí to někdy budu muset popsat znova :D Od 20:50 vystupoval Petr Bende. To bylo taky fajn, ale já ho moc neposlouchala, jelikož jsem byla zamyšlená a pořád jsem si přehrávala to naše setkání v hlavě :) Kolem 21:30 jsme jeli domů, abychom dorazili domů v normální čas, jelikož jsme v neděli měli ještě nějaké akce. Stejně jsem asi do 23:30 nespala :D Musím se přiznat, že to bylo 1000x lepší, než slyšet naživo Majka Spirita.

Jeho CD jsem za včerejšek i dnešek slyšela už tolikrát, že ho umím skoro nazpaměť. Taky si pouštím ten záznam ze soboty. Natáčeli to a na YouTube to bylo živě.

Tady máte nějaké píšničky od Pavla Callty. Určitě si ho poslechněte, jelikož má strašně chytlavé texty i hudbu a přijde mi to takové od ♥. Je neuvěřitelnej :)
Tady máte odkaz na jeho web/blog. Určitě se podívejte a kupte jeho CD, jelikož to stojí za to. Přísahám!


Jooo... A abych nezapomněla Všechno nejlepší k dnešnímu svátku Pavle :)


Příjemný poslech :) (A tohle není všechno... pusťte si od něj víc věcí na YouTube, já sem nemůžu dávat všechno :D)

Karkulka17
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L. L. | Web | 2. července 2015 v 16:32 | Reagovat

jů:)
Řevnice, nejdřív mě to mátlo, jestli to nebylo u Kladna, ale asi ne, to je jen můj fail v hlavě :D

jsem ráda, že jsi si to užila a že jsi měla takovouto možnost :)
s tím děštěm, co muselo být ještě víc fajn, veď romantika :D
za cédo s podpisem gratuluju ♥♥♥
moc krásný zážitek :)))

2 Bella Me Bella Me | Web | 2. července 2015 v 18:32 | Reagovat

Tak teď se přiznávám, že tohle setkání ti neskutečně moc závidím, ani nevíš jak! Pavla Calltu mám strašně, ale vážně moc ráda, je to skvělý zpěvák! ♥
Alespoň, že sis to užila, musel to být opravdu neskutečný zážitek! Závist, závist, závist! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama