Červen 2015

Porta 2015, Pavel Callta

29. června 2015 v 12:39 | Karkulka17 |  Deníček
Ahoj lidi :)
Tak jsem tady zase po dlouhé době s novým článkem...
V sobotu jsem byla doma, četla jsem si, hrála na klavír (učím se něco nového a jsem naprosto nadšená - Forrest Gump), opakovala si písničky, sbírala na zahradě jablka a tak. Prostě normální den :D
Zničeho nic přišla mé mamce zpráva od našich kamarádů z Domažlic, že jsou na Portě v Řevnicích (Teď od pátku do neděle (26.6.-28.6. 2015) se v Řevnici konal hudební soutěžní festival Porta. Pokud nevíte o co jde, rozklikněte tento odkaz a budete v obraze - http://www.porta-festival.cz/). Psali také o tom abychom tam za nimi přijeli, popovídali si s nimi a poslechli pěknou hudbu. Ihned jsem se šla podívat na internet, kde přesně to je, jaký je tam program, kolik to stojí a kdo tam bude vystupovat. A co nevidím?
Koukám na program a většinu lidí tam neznám. Sjedu pohledem na další vystupující a vydím jméno Pavel Callta. Úplně ve mně hrklo... Pro mě jeden z nejlepších českých zpěváků. Strašně mi poslední dobou vadí to, jak i Češi zpívají jen anglické písničky. A on si píše hudbu i slova sám a v češtině! Stejně tak mi vadí to, když zpěvákům není vůbec rozumět když zpívají naživo. Teď vydával svoje první CD Momenty.
Ihned jsem věděla, že tam musím jít, že je to OSUD! Strašně dlouho jsem ho chtěla slyšet i vidět na živo. Přemluvila jsem rodiče, kteří ho do té doby moc neznali, abychom tam jeli (naštěstí se bráška přimluvil a vyhráli jsme :D)
Po obědě jsme vyjeli do Řevnice. Festival byl na dvou místech najednou (Scéna lesní divadlo a Scéna na beachvolejbalovém hřišti). My šli do Lesního divadla, kde měl od 18:10 zpívat tento úžasný fešák :D Sešli jsme se s kamarády z Domažlic. Opravdu mě překvapilo, že teta tam jela taky hlavně kvůli jemu :) Tak jsme si tam asi 15 minut povídali o jeho písničkách. Rodiče na nás nechápavě koukali, jelikož ho neznali :D (Ale potom poznali a teď mi mamka bere jeho CD :P) Byla jsem natěšená jako malé děcko. Když se nám všem na hodinkách ukázal čas 18:10, šli jsme si všichni sednout. Seděla jsem přibližně uprostřed hlediště s průhledem mezi stromy. Přímo na proti... Fajn tak skoro přímo :D Přišel a začal zpívat... Jako první písničku zpíval Depku (moje oblíbená :D). Bohužel se nad námi začali stahovat mraky. Po této písničce se neuvěřitelně rozpršelo a pár lidí se šlo schovat. Brácha s tátou vytáhli deštníky, jenže jak byli oba vedle mě a každý na jiné straně ode mě, tak se těmi deštníky sráželi a na mě potom stékala všechna voda :D Ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno, jelikož jsem byla zaujátá :) Další písnička byla Věk je pouze číslo (dneska jsem si jí pustila už asi 13x) Je naprosto chytlavá a pravdivá! Potom zpíval další písničky (Nadechni se, Terapeut, Pouto přátelství - taky úplně božská, Naštěstí) a pořád pršelo :( Ale i tak jsem byla pořád strašně happy! Nakonec i přidával Zrzku (taky dám odkaz potom).
Postupně pršelo trochu míň a míň. Po jeho výstupu jsem jsem šla na palačinku s čokoládou a šla se koukat na podium z jiného úhlu pohledu... :D Čímž myslím ne z podia, ale z jednoho rohu hlediště. A tam jsem ho znova viděla :) Něco jedl a usmál se na mě. V tu chvíli jsem byla ten nejšťastnější člověk na světě. To jsem ale ještě nevěděla, co se stane potom. Když jsem tam ještě potom stála o pár minut později, stál kousek ode mě i se svým kamarádem co hraje na bicí. Taky borec :) (Já obdivuju všechny co hrajou na bicí. Zkoušela jsem to jednou, ale nepřeju vám mě slyšet). A pak se ho nějaká paní ptala, jestli by ji prodal CD. Já byla fakt ráda, že ta paní za ním šla (jelikož jsem strašně stydlivá a sama bych mu o něj asi neřekla) a tak jsem si o Momenty řekla taky. Prodal nám ho :) :3 I s podpisem...

A víc si nechám pro sebe :D Nejen, že vám nechci řikat vše, ale i proto, že bych se asi upsala :D Byl to opravdu jeden z nejlepších dnů v mém životě.
Je to opravdu nadaný a usměvavý člověk. A holky bacha!!! Ve skutečnosti je ještě hezčí než v klipech a zpívá opravdu úžasně :P

Potom se už začínalo stmívat a já telefonovala se sestřenkou, která mi strašně závidí a prý jí to někdy budu muset popsat znova :D Od 20:50 vystupoval Petr Bende. To bylo taky fajn, ale já ho moc neposlouchala, jelikož jsem byla zamyšlená a pořád jsem si přehrávala to naše setkání v hlavě :) Kolem 21:30 jsme jeli domů, abychom dorazili domů v normální čas, jelikož jsme v neděli měli ještě nějaké akce. Stejně jsem asi do 23:30 nespala :D Musím se přiznat, že to bylo 1000x lepší, než slyšet naživo Majka Spirita.

Jeho CD jsem za včerejšek i dnešek slyšela už tolikrát, že ho umím skoro nazpaměť. Taky si pouštím ten záznam ze soboty. Natáčeli to a na YouTube to bylo živě.

Tady máte nějaké píšničky od Pavla Callty. Určitě si ho poslechněte, jelikož má strašně chytlavé texty i hudbu a přijde mi to takové od ♥. Je neuvěřitelnej :)
Tady máte odkaz na jeho web/blog. Určitě se podívejte a kupte jeho CD, jelikož to stojí za to. Přísahám!


Jooo... A abych nezapomněla Všechno nejlepší k dnešnímu svátku Pavle :)


Příjemný poslech :) (A tohle není všechno... pusťte si od něj víc věcí na YouTube, já sem nemůžu dávat všechno :D)

Karkulka17

Vtipy 27

27. června 2015 v 1:32 | Karkulka17 |  Vtipy

VTIPY 28:

Kluk se baví s dívkou.
"Ten ředitel je ale vůl!"
"Hele, víš, kdo jsem?" Ptá se načuřeně dívka.
"Ne."
"Jsem ředitelova dcera."
"Aha. A víš, kdo jsem já?"
"Ne.
"Díky Bohu!"
Smějící se

"Proč jsou vaše krávy tak strašně vyhublé? Koukám na ty obrovské pastviny, nádhernou trávu, to nechápu."
"Protože jsem prodal býka. Chystám se pořídit nového, tak ty krávy drží dietu, aby se mu líbily."
Smějící se

Jak si muž představuje bublinkovou koupel?
Dá si na večeři fazole a vleze do vany.
Smějící se
Karkulka17

Citáty 12 (život - motta)

22. června 2015 v 17:03 | Karkulka17 |  Citáty

CITÁTY 12:

Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.

Můj život je můj styl a můj styl je můj život.

Život je jako bonboniéra,nikdy nevíš co ochutnáš.

Život je pes! Teď mě pokousal, ale jdu dál..

Život je hra... Je jen na tobě jak budeš hrát.

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka.

Až se k tobě život otočí zády, chytni ho za prdel!

Život je boj, tak bojuj!

Život je mizerná nevěrná děvka... ale krásná!

Život je jednoduchý, to jen lidé si ho dělají složitým.(Je jich víc jako omluva za neaktivitu :-))

Karkulka17

Vtipy 26

18. června 2015 v 15:20 | Karkulka17 |  Vtipy

VTIPY 26:

Učitelka napíše na tabuli "Už měsíce jsem se nepobavyla."
"Jak tohle opravíme?"
A Pepíček na to:
"Najděte si přítele."
Smějící se

Babička pošle jednoho dne Pepíčka ke studánce, aby jí přinesl vědro vody. Pepíček ponoří vědro do vody, když vtom se na něj upřou dvě veliké oči. Pepíček upustí vědro a rychle běží zpátky domů k babičce. "Kde máš tu vodu?" ptá se babička. "Nemůžu přinést vodu," vysvětluje vyděšený Pepíček, "je tam aligátor!" "Ale Pepíčku," uklidňuje ho babička, "ten je tam už několik let a ještě nikdy nikomu neublížil. Ten má z tebe stejný strach, jako ty máš z něj!" "No, babi," povídá Pepíček, "jestli má on ze mě takový strach, jako mám já z něj, tak se ta voda nehodí k pití.."
Smějící se

"Pepíčku," povídá paní učitelka, "jak se jmenuje člověk, který krade?"
Pepíček neví a tak mu paní učitelka pomůže: "Podívej, když teď sáhnu do tvé kapsy a vytáhnu padesátikorunu, kterou si pak nechám, co jsem?"
Pepíček rychle prohlásí: "Kouzelník!"
Smějící se
Karkulka17

Malá kapka v obrovském oceánu

14. června 2015 v 9:20 | Karkulka17 |  Téma týdne

Malá kapka v obrovském oceánu

Ahoj :)
Tak pro dnešek jsem se rozhodla, že napíšu článek na Téma týdne. Někdy mě to úplně nadchne a jindy si říkám, že počkám na příští týden... tak teď mě to chytlo... Škola bude za chvilku končit a já mám dobrou náladu :-) Tak se do toho dáme ;-)
Já osobně si pod kapkou v oceánu představuji lidstvo. Každý člověk (nezáleží na pohlaví, náboženství, vzhledu, jazyku, původu, věku atd.) je taková jedna malá kapička. Jedna kapka s dalšími 100.000 už může tvořit pěknou louži. A to je na tom to skvělé. Ikdyž jsme jen kapka, společně tvoříme jeden velký oceán. Každý by měl proto mít stejná práva a pochopení od ostatních. Každá kapička vody jednou uschne, ale i tak bude v minulosti oceánu a nějak se do ní zapíše. Někteří víc a někteří méně. Pro někoho může být i jedna kapka celým světem ;-)

Jako další věc si představím naši rodinu. Kapky drží při sobě a jsou díky tomu silnou součástí naší nádherné planetky Země :)
Karkulka17

Hudba 4

9. června 2015 v 16:46 | Karkulka17 |  Hudba

HUDBA 4:

Passenger - Let her go
Bon Jovi - It´s My Life


Wiz Khalifa ft.Charlie Puth - See You AgainKarkulka17

Citáty 11

8. června 2015 v 3:15 | Karkulka17 |  Citáty

CITÁTY 11:

Škoda, že neumím vrátit čas, kdy jsme se viděli poprvé. Vrátila bych ho, ale tak abych si tě ani nevšimla.

"Co když se vrátí a řekne ti, že tě miluje?" "Ale on už se nevrátí..."

Majáky neběhají po moři, aby zachraňovaly lodě. Prostě jen stojí a září.

Udržovat v sobě zlost je jako chytit rozpálený uhlík s tím, že ho chcete po někom hodit. Spálíte se jenom vy.

Lží láska slábne... A co upřímnost?Karkulka17

Vtipy 25

5. června 2015 v 4:15 | Karkulka17 |  Vtipy

VTIPY 25:

Muži vědí o ženách těchto deset zásadních věcí:
1/
2/
3/
4/
5/
6/
7/
8/
9/
10/ Ženy mají prsa.
Smějící se

Baví se dvě ženy:
"Místo antikoncepce jsem začala užívat antidepresiva."
"A zabraňuje to početí?"
"Ani ne, ale už mám devět dětí a je mi to u prd*le!"
Smějící se

Mám doma psa, kocoura a papouška a ti mi úplně nahradí chlapa. Pes furt jenom vrčí a něco žere, papoušek furt kecá nějaký kraviny a kocour, ten každou noc není doma.
Smějící seKarkulka17

Den otevřených dveří - ŠKODA AUTO... ideální den?

1. června 2015 v 21:00 | Karkulka17 |  Deníček
Tak po dlouhé době se zde zase hlásím s novým článkem do rubriky deníček :) Někdy mi prostě dochází inspirace a jindy mě to chytne tak, že napíšu 4 články za den a přednastavím je, abyste měli co číst ;)
Ale teď už ale k tématu :) Jak jste si možná všimli, tak v sobotu 30. 5. 2015 se konal den otevřených dveřích ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavy u příležitosti 120. výročí svého zložení. Byla tam rekordní návštěvnost - 80.000 lidí! To je opravdu hodně. Naštěstí je areál opravdu veliký a dalo se tam chodit volně. Nejprve se mi tam vůbec nechtělo, jelikož už mám aut trochu po krk... u nás doma se totiž pořád řeší auta :D Nakonec jsem byla šťastná, že jsem tam jela.
Když jsme přijeli na parkoviště - přistávací dráha pro nějaká letadla(nezkoumala jsem to) - zaparkovali jsme a šli jsme na autobus, ketrý nás zdarma odvezl až k závodům. Věšli jsme tam takovou bránou číslo 13. Byla jsem opravdu překvapená, jak je to tam čisté. Přišlo spousta lidí, ale i tak se tam po zemi neválely kelímky, odpalky z cigaret a tak. S rodiči i s bráchou jsme prošly lisovny, svařovny a spoustu dalších částí závodů. Všude se hýbaly roboti, kteří buď vytvářely součástky pro auta, nebo auta přímo svařovaly... Bylo to OHROMUJÍCÍ a DECHBEROUCÍ!!! Nic takového jsem ještě neviděla. Všude byly stánky s dobrým jídlem, spousta lidí, auta... Navíc byl připraven doprovodný program, který probíhal na 3 podiích. Viděli jsme tam kapelu Lucii a kapelu Buty, zpěvačku Anetu Langerovou nebo Věru Špinarovou, také DJ Frikyho, Bena Christovaa, taneční skupinu The Pastels... a to nejlepší na konec (alespoň pro mě) .... MAJK SPIRIT. Ano... Ten u kterého znám několik písniček na zpaměť a jeho tvorbu naprosto miluju!!! Má neuvěřitelně pravdivé texty, ale chápu, že někdo ho nemusí mít rád, jelikož každému se líbí něco jiného a tak je to i se stylem hudby. Já ho už strašně dlouho chtěla slyšet naživo a když to nečekám BUM!(Mám zahlcený mobil videami a jeho fotkami! :D) Překvapení :D Bylo hned jasné, že si ho u rodičů vyntím... Oni moc tento styl nemusí, ale kvůli mě ho poslouchali :3 Jelikož tam byl takto pestrý program, myslím si že si každý našel něco svého a každý si to tam užil. Já s nimi potom polouchala věru Špinarovou :)Takže jsme to vyrovnali :P Návštěvu jsme zakončili jízdou v nádherném nejnovějším autě Superb Laurin a Klement :3 Je to překrásné a moderní auto... Asi jsem se zamilovala :D Podle mě má škodovka nádherné auta a až se jednou budu rozhodovat, jaké auto bych chtěla si pořídit Škodovka bude jasnou voblou :)
Takový Rapid, Octavie, Fabie, Superb, Citygo... No nádherná auta se vším všudy :)
Myslím, že lepší den to být nemohl :)
Karkulka17